Malowanie proszkowe

malowanie proszkoweMalowanie proszkowe to metoda lakiernicza polegająca na nanoszeniu na powierzchnię malowanego detalu farby w postaci proszku. Wykorzystuje się do tego metodę natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Powłokę malarską utwardza się w specjalnym piecu lakierniczym, w temperaturze ok. 2000C. Standardowy czas utwardzania powłoki lakierniczej wynosi około 20 minut, ale może być różny w zależności od zastosowanej farby, a także grubości oraz rodzaju malowanego detalu.

 

 

Piaskowanie konstrukcji stalowych

Malowaniu proszkowemu poddaje się elementy oczyszczone. Jednym z najlepszych sposobów na oczyszczanie jest konstrukcji stalowych jest ich piaskowanie. Piaskowanie konstrukcji stalowych pozwala pozbyć się z ich powierzchni nie tylko zabrudzeń, ale przede wszystkim starej powłoki malarskiej oraz ognisk łuszczącej się rdzy. Dodatkową zaletą piaskowania jest możliwość wygładzenia powierzchni detalu, co podnosi walory estetyczne późniejszej powłoki lakierniczej.

Zalety malowania proszkowego

Do podstawowych zalet przemawiających za wyborem malowania proszkowego metali zalicza się przede wszystkim gładkość powłoki lakierniczej, która jest całkowicie wolna od spękań, zacieków czy zmarszczeń, których nie sposób uniknąć stosując tradycyjne lakiery ciekłe. Ponadto uzyskana przez malowanie proszkowe powłoka charakteryzuje się wysoką  odpornością termiczną oraz bardzo dobrymi właściwościami mechanicznymi. Szczególną zaletą farb proszkowych jest wszechstronność ich zastosowania.

Malowanie proszkowe Sieradz

Malarnia proszkowa inoxball znajduje się w Sieradzu. Zasięgiem usług obejmujemy całe województwo łódzkie. Obsługujemy detale o maksymalnych wymiarach 200x160x120, dzięki czemu możemy pomóc w renowacji szerokiego zakresu konstrukcji, także poręczy, balustrad, a nawet mebli ogrodowych.

Obok usług związanych z piaskowaniem i malowaniem konstrukcji oferujemy kompleksową renowację felg i spawanie stali. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z nasza ofertą.